Atatürk Havalimanı’nda jet düştü! Yaralılar var

239 izlenme21 Eylül 2017
Reklamlar
Edinilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanı'nda KKTC'ye gitmek için havalanan özel bir jet, havalandıktan kısa bir süre sonra acil iniş istedi. İniş sırasında pistten çıkan jette yangın çıktı.
İtfaiye ekiplerince yangına müdahale edilip söndürüldü.

4 KİŞİ YARALANDI

Olayda jetteki 4 kişinin yaralandığı öğrenildi.

İNİŞ TAKIMLARI AÇILMADI

Edinilen ilk bilgiye göre daha önce Sanko Holding’e ait olan özel jetin iniş takımlarının açılmadığı için düştüğü belirtiliyor. Kırgız bir iş adamına ait olduğu öğrenilen uçağın mürettebatının tamamının Türk olduğu bildirildi.

Düşen uçağın, Atatürk Havalimanı 3-5 pistinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için kalkış yaptığı, havalandıktan sonra kaptan pilotun, kuleye iniş takımlarında arıza olduğunu söylediği, bunun üzerine kulenin kaptan pilota acil iniş isteyip istemediğini sorduğu, kaptan pilotun önce acil iniş istemediği, Atatürk Havalimanı’na 2 mil kala yardım çağrısı yaptığı, uçağın inmeye çalıştığı sırada da piste vurarak kaza yaptığı öğrenildi.

“UÇAK KALKIŞ ESNASINDA TEKERİ PATLAMASI SONUCU ACİL İNİŞ YAPTI”

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Uçak kalkış esnasında tekerinin patlaması sonucu acil iniş yaptı” ifadeleri kullanıldı.

Kaza yapan jetten 2 pilot, 1 hostes, 1 yolcu olmak üzere 4 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi.

KAZA SONRASI UYARI

Kazanın ardından THY Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamada, olası tehirler için yolcuların THY’nin web sitesinden uçuşlarını takip etmeleri uyarısında bulundu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaftancıoğlu o tweetleri tek tek açıkladı REFERANDUM ORTADA AMA... AKP'DEN TEHLİKELİ ADIM!.. CHP’li Pekşen: ‘Soyağacı sorgulama servisiyle seçimlerde hile yapılacak’ Kılıçdaroğlu, İstanbul’da bu gece nerede kalacak?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye Barolar Birliği'den Flaş Açıklama!!!