Belçika’da oy kullanma skandalı! YSK’nın kuralına uymadı oy kullandırmaya devam etti

0 izlenme20 Haziran 2018
Reklamlar
Belçika’da oy kullanma skandalı devam ediyor. Bürüksel’de yaşayan Şengül Erdoğan isimli Türk vatandaşı, 24 Haziran seçimleri için yurt dışı oylarının kullanılmaya başlamasının ardından Bürüksel’de sandığa giderek oyunu kullandı. Ancak Erdoğan’ın daha sonra Türkiye’ye gelerek bir kez daha oy kullandığı iddia edildi. Yaşanan bu skandala tepkiler sürerken Belçika’da yeni bir olay daha yaşandı.

SÜRE DOLMASINA RAĞMEN DEVAM ETTİRDİ

Yüksek Seçim Kurulu, Belçika'daki seçmeler için oy verme işlemini 15-19 Haziran olarak ilan etmişti ve bu süre dün (19 Haziran) saat 21.00'da sona erdi.  Ancak sosyal medyada yayımlanan bir video yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. ‘Expose’ isimli Facebook hesabının paylaştığı videoda, Belçika'da saat 21.20 sıralarında seçmenlerin oy vermek için alınmaya devam edildiği ileri sürüldü.

“BEN SANDIK BAŞKANIYIM, AÇIYORUM”

Videoda yaşanan olaya vatandaşlar tepki gösterirken sandık başkanı olduğunu ifade eden bir kişi, görüntü alınmasına itiraz ediyor. Yine sandık başkanı olduğunu ileri süren aynı kişi, saatin 21.20 olduğunu kabul ederek, “Ben sandık başkanıyım ve açıyorum” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika… YSK’dan tercih açıklaması Adalet Yürüyüşünde Provakasyon!.. Kamp Kurulan Yere Atık Gübre Döküldü!... TÜRKİYE Sosyal medyada hızla yayılan ‘Evet oyu’ görüntüsü İle Çalkalanıyor!... Emeklilik Bekleyen 7.2 Milyon Kişiye Kötü Haber!!!PAYLAŞ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP’li İnce: Ankara’dakiler İstanbul’a, İstanbul’dakiler Ankara’ya aday gösteriyor