Ana Sayfa
29 Ağustos 2017 ( 1850 izlenme )
Reklamlar

Cinayette kafa karıştıran detay! Filiz Aker yakın mesafeden…

Saplantı derecesinde aşık olduğu ve bir dönem aşk yaşadığı ortaya çıkan sunucu Vatan Şaşmaz’ı Beşiktaş’taki bir otel odasında öldürdükten snora intihar eden eski manken Filiz Aker’in (54) beş yıl boyunca psikolojik tedavi gördüğü ortaya çıktı. 1.5 aydır telefonla görüşmeyen Aker ve Şaşmaz’ın mesajları inceleme altına alındı.

YAKIN MESAFEDEN ELDİVENLE…

Filiz Aker, Smith Wesson tabancayla dört el ateş etti. İlki Vatan Şaşmaz'ın sırtına isabet etti. Üç atış yakın mesafeden yapıldı. Ardından Filiz Aker silahı başına dayayıp tetiği çekti. Ancak Aker'in sağ elinde eldiven vardı. Bu eldiven, Aker'in Şaşmaz'ı vurduktan sonra kaçmayı düşündüğünü bu yüzden de parmak izi bırakmak istemediği şeklinde bir izlenim yarattı. Aker’in ağabeyinin de 30 yıl önce annelerini öldürdüğü öğrenildi.

VATAN ŞAŞMAZ 17.52’DE ODAYA GİRDİ 19.00’DA OLAY GERÇEKLEŞTİ

Otelin güvenlik kameralarına göre Filiz Aker, oteldeki 1130 numaralı odasına saat 17.49'da girdi. Bundan tam 3 dakika sonra ise saatler 17.52'yi gösterdiğinde ise Şaşmaz odanın bulunduğu koridorda gözüktü. Kapıyı çalmadan önce telefondan mesaj attığı fark edilen Şaşmaz, odadan içeriye girdi. Polis bilgi notunda olayın mağduru olarak görülen Şaşmaz sırt bölgesine isabet eden 4 kurşunla hayatını kaybetti. Polis kayıtlarında “şüpheli-müntehire” olarak belirtilen Filiz Aker'in ise sağ kulak üstünden başına giren bir kurşunla hayatını kaybettiği belirtildi. Şaşmaz'ın odadan çıkmak isterken sırtına isabet eden ilk kurşunun ardından yere düştüğü, Aker'in ise yere düşen sunucuya 3 kurşun daha sıktıktan sonra kendini vurduğu belirlendi. Olay polis kayıtlarına “Faili belli, tabanca ile öldürme ve intihar” olarak geçti. Emniyet bilgi formatında olay saati 19.00, olay bildirim saati ise 19.47 olarak belirtildi. Bu arada geçen süre toplam 68 dakika… Vatan Şaşmaz’ın bu kadar süre Filiz Aker ile ne konuştuğu ise belki de hiç ortaya çıkmayacak bir sır olarak kalacak.

POLİS KAYITLARINA GÖRE OLAYIN ÖZETİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından olayla ilgili hazırlanan bilgi notunda ise Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker'in 2009 yılında birliktelik yaşadıkları, aralarında anlaşmazlık çıktığı ve ayrıldıkları belirtildi. Ancak Filiz Aker'in platonik aşkına devam ettiği ve takıntı haline getirdiği belirtildi. Filiz Aker'in yeğenine sürekli Vatan Şaşmaz'ı çok sevdiğini, evlenmek istediğini söylediği ayrıca zaman zaman da intihar etmek istediğini söylediği belirtildi. Olayın özet kısmında ayrıca Filiz Aker'in 2011 yılında ilaç ederek intihara teşebbüs ettiği yazıldı. Olayın bilgi notunda 1,5 aydır otelde kaldığı otele 27 Ağustos 2017 günü yeğeni ve eşini davet eden Filiz Aker'in onlarla saat 12.30'da otelin cafeteryasında buluştuğu belirtilirken, bir süre sonra Filiz Aker'in alkol almaya başladığı yazıldı. Saat 17.00 sıralarında misafirinin geleceğini söyleyerek Filiz Aker'in yeğeni ve kocasının yanından ayrıldığı, giderken “Beni burada bekleyin yarım saat sonra geleceğim” dediği polis kayıtlarına geçti. Ancak Filiz Aker'in geri dönmemesi üzerine otel görevlileri ile birlikte içeri giren tanıkların cesetleri bulduğu tespit edildi. Olayla ilgili hazırlanan bilgi notunda içeri girildiğinde Vatan Şaşmaz kapı önünde yüzüstü yatar vaziyette kanlar içinde bulunduğu yapılan inceleme sonucunda 4 kurşunla vurulduğu anlaşılmıştır yazarken, Filiz Aker'in ise yatak üzerinde kanlar içinde bulunduğu belirtildi. Filiz Aker'in elinde tabanca bulunduğu yazıda yer aldı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP-MHP ittifakı kabul edildi, Meclis’te tokatlı yumruklu kavga Saadet Partisi’nden bomba 24 Haziran videosu Haberler korkunç! Çocukları vurdular… Demirtaş F Tipi Cezavine Konuldu.