Emeklilik Bekleyen 7.2 Milyon Kişiye Kötü Haber!!!PAYLAŞ

91 izlenme 19 Ekim 2016
Reklamlar

Prim gün sayısını doldurduğu halde yaş beklediği için emekli maaşı bağlanmayan milyonlarca kişinin merakla beklediği 'erken emeklilik' mümkün mü sorusuna yanıt Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı'dan geldi. Bağlı, "Yok arkadaşlar, vicdanen de olmaz" dedi.

"37 YAŞINDA İNSANLARI EMEKLİ ETTİLER"

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle sohbet toplantısında bir araya gelen Bağlı, 7.2 milyon kişinin emekli olmak için yaş beklediğini belirterek, bu kişilerin eski mevzuata göre emekli olmaları halinde kamuya 400 milyar lira ek yük geleceğini belirterek, "Yok arkadaşlar, vicdanen de olmaz. 37 yaşında insanları emekli ettiler. 2006-2008 reformları yapılmasaydı yıllık sosyal güvenlik açığı 100 milyar lira olacaktı. Şimde 11 milyar lira civarında" dedi.

"TÜRK MUCİZESİ"

İsveç'e gittiklerini belirten Bağlı, "İddiayla söylüyorum Türkiye sağlık sigortası paketinin genişliği ve derinliği açısından İskandinav ülkelerinin bile önünde. Bu bir Türk mucizesi" diye konuştu.

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

Bağ-Kur prim borcu olanlar ile SSK prim borcu olan işverenleri kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması fırsatından yararlanmaya çağıran Bağlı, "Son başvuru tarihi 31 Ekim. Gelin son günü beklemeden başvurun. Özellikle peşin ödemelerde büyük avantaj sağlıyor; borcun anaparası üzerine enflasyonun yarısı kadar ilave ediliyor. Bugüne kadar 400 bin işveren 12 milyar liralık SSK prim borcunu; 160 bin esnaf da 800 milyon liralık Bağ-kur prim borcunu yapılandırmak için başvurdu" dedi. (Kaynak: Hürriyet)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li başkan yardımcısı öldürüldü Bahçeli’den Sinan Oğan’a saldırı için çok konuşulacak yorum EROL MÜTERCİMLER'DEN ŞOKE EDEN İDDİALAR!!! İşte El Bab gerçekleri! Silinmeden Paylaş!!!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kadir Mısırlıoğlu: SHAKESPEARE’İN ASIL ADI ‘ŞEYH PİR’DİR VE GİZLİ MÜSLÜMANDIR