Ana Sayfa
07 Kasım 2016 ( 30 izlenme )
Reklamlar

Genelkurmay Karargahı’nda ABD’li subay görev yapmayacak

Edinilen bilgiye göre, Suriye ve Irak konularıyla ilgili olarak ABD ve Türkiye arasında daha hızlı bir koordinasyonun sağlanabilmesi amacıyla TSK’nın yaptığı teklif, ABD tarafından da uygun görüldü.

Alınan bilgilere göre, her iki tarafın belirleyeceği heyetlerin, Ankara’da gerektiği zaman toplanabilecek şekilde bir tedbir alınması ve ihtiyaç duyulduğunda hemen bir araya gelinerek, sorunların görüşülmesi için heyetlerin başına üst rütbeli bir ismin belirlenmesi teklif edildi.

ABD’nin de bu kapsamda üst düzey bir personelini görevlendirdiği; ancak bu kişinin hiçbir şekilde Genelkurmay Karargahı’nda görev yapmayacağı öğrenildi. Görevlendirilen personelin, ‘ODC’ veya ABD’nin Ankara’daki askeri ataşeliklerinde bulunacağı ve görevini orada yürüteceği bildirilirken, ihtiyaç olduğunda bu heyetlerin bir çalışma grubu şeklinde bir araya gelerek, görüşeceği öğrenildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika… Diyarbakır saldırısı böyle gerçekleşti İstanbul için terör uyarısı! Bu kez sokak ismine kadar verdiler Referandum sonuçlarında oran çelişkisi! Cumhuriyet operasyonunda 8 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi