Siyasi
23 Nisan 2017 ( 772 izlenme )
Reklamlar

Meclis oturumunda MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gerilimi!..

Meclis özel oturumunu açan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman'ın konuşmasının ardından CHP'li Levent Gök, konuşmak için izin istedi. Başkan Kahraman'ın konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini anmadığına dikkat çekerek, bundan neden ‘çekindiği'ni anlayamadıklarını kaydetti. Gök, Kahraman'a Meclis'in kuruluşundaki emeği nedeniyle Mustafa Kemal ve arkadaşlarının da ismini anabileceğini söyledi.

‘HEPSİNİ ANMIŞIZDIR’

Kahraman, Gök'ün bu çıkışına karşılık, “Ben bu görevi yerine getirdim. Bütün tarihi şahsiyetleri saygıyla anmışızdır” ifadelerini kullandı. Kahraman, yine bir başka vekilin saygı duruşu talebine de ‘teamüllerde olmadığı gerekçesiyle' izin vermediğini söyledi. Meclis sıralarından yükselen itiraz sesleri kısa süre devam etti, ardından Başbakan Binali Yıldırım konuşmak için kürsüye geldi.

Kaynak : Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TRT kavşağına Akşener posteri astılar Referandum için skandal iddia! Muğla’dayken Şanlıurfa’da oy kullandılar!... Gökmen ve Mediha göçebe olarak çadırda mı yaşıyor? İnce, 100 gün içinde yapacaklarını ilk kez Hatay’da açıkladı